Символіка повісті


3 група "Символоги"

Завдання: Дослідити головні символи твору (рослинні, тваринні)

Гуси-лебеді

Лебедя вважають божим символом. Його білизна часто сприймається як душевна чисота, цнотливість. Водногчас у народній міфології цей образ позначає і красу, і вірне кохання
Цікаво, що серед інших значень цього символа дослідники називають і щасливе дитинство. Саме так прочитуються рядки поезії "Лебеді материнства" Василя Симоненка: "Припливайте до колиски лебеді, як мрії, опустіться, тихі зорі. синові під вії".


Символіка українського Різдва




СВЯТА ВЕЧЕРЯ АБО "СВЯЩЕННА ВЕЧЕРЯ" - це центральна традиція прекрасних святкувань Божої Матері в українських домівках. На вишиту скатерть обіднього столу іноді кладуть декілька джгутів сіна – як нагадування Віфлеємських ясел. Чимало Канадських і американських сімей, для цього випадку, надягають свої вишиванки.

Як діти побачать ввечері на східному небу першу Зірку, що символізує трьох Мудреців, Свята Вечеря може починатися. При занятті сільським господарством, глава сім'ї спочатку вносить сніп пшениці (він зветься дідух), який представляє важливість давніх та багатих врожаїв пшениці України, насущний хліб віковічний. Дідух буквально означає "дух діда", тобто символізує предків сім'ї. У міських домівках стіл прикрашають декількома колосками золотої пшениці в вазі.

Батько каже Молитву і говорить традиційне вітання Різдва, "Христос родився!", а сім'я відповідає - "Славіте Його!". В деяких сім'ях використовується Старослов'янська форма „Христос раждается”.

В кінці СВЯТ ВЕЧОРА сім'я часто співає Колядки, українські Гімни Різдва. В багатьох громадах, за старою українською традицією, розносять освівування (колядують) групи молоді і члени організацій та церков, які заходять в будинки та збирають пожертви.

Улюблений український гімн - це „Бог предвічний”, який має найпрекраснішу мелодійність і ліричність. Деякі українські гімни незвичайні, тому що згадують Україну, тоді як інші - це старовинні тисячолітні язичницькі пісні, перероблені на гімни Христу.

РІЗДВО - це РАДІСНИЙ ДЕНЬ, що його українські сім’і розпочинають з відвідин Церкви. Українські Церкви здійснюють службу, яка починається до опівночі, на свято Богородиці, і до ранку Різдва. Різдвяна Вечеря, без Пісних обмежень, не має таких багатих традицій, як Свята Вечеря. Старовинна в Україні традиція дарування дітям подарунків на День Святого Миколая, 19-го грудня, загалом замінена датою Різдва.

МАЛАНКА АБО ЩЕДРИЙ ВЕЧІР на 13 січня, за Юліанським календарем, відомі в багатьох містах як українська Новорічна Божа Матір. При цьому, в останній вечір року співаються гімни Нового Року, які називаються Щедрівки. Самий знаменитий і популярний з них – „Щедрик” Леонтовича, який в англійському варіанті відомий як "The Carol of the Bells".

В той час, як Різдво - це релігійна подія, Маланка – це мирське святкування торжества. У деяких громадах українські професійні та бізнесові клуби або молодіжні організації спонсорують Маланкові банкети і бали.

Традиційні звичаї українського Різдва надають колориту і змісту зимовому святу Різдва 7 Січня. Це зазвичай мирна і спокійна подія. Святкування нагадує нам про малюка в Віліємських яслах, чий 2005-й день народження ми святкуємо. Проте, і на знамените Різдво 25 грудня, і на відоме Різдво 7 січня, побажання одинакові: "Мир Землі! Добро людям!”


Висновок: Ми переконалися, що у своїй повісті автор майстерно використовує символи флори та фауни, головним і наскрізним із них є символ лебедів.

Комментариев нет:

Отправить комментарий